KWINTESENCJA POMAGANIA

13 czerwca 2023 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Klubu Honorowych Dawców Krwi „Strażaków” przy OSP w Sieradzu. Prelekcję promującą honorowe krwiodawstwo wśród młodzieży poprowadzili pan kapitan Tomasz Dobrowolski oraz Prezes Klubu pan Ryszard Chrzanowski. W spotkaniu wzięło udział 62 uczniów naszej szkoły.

Podczas wykładu młodzież dowiedziała się na przykład: jakie są zadania krwi, jaki jest skład krwi, czym jest krwiodawstwo, kto może zostać honorowym dawcą krwi.

Uczniowie „Mechanika” zawsze chętnie angażują się w pomaganie innym podarowując swój najcenniejszy dar – życiodajną krew. Ciekawy wykład z całą pewnością zachęci kolejnych wolontariuszy, którzy zechcą w przyszłości wstąpić w szeregi honorowych dawców.

Szanownym Gościom bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współpracę.

Organizatorki: p. L. Pawlik, p. D. Astemberg – opiekunki SK PCK