Spotkanie profilaktyczne z Policją dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich
Spotkanie profilaktyczne z Policją dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich 27 marca 2023 r. odbyło się spotkanie sierżant Bożeny Grobelnej z Zespołu d/s Nieletnich i mł. asp. Anny Kalisiewicz z Sieradzkiej Komendy Policji z uczniami naszej szkoły. Tematem pogadanki profilaktycznej była odpowiedzialność karna nieletnich w zakresie zachowań ryzykownych. Młodzież została zapoznana z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. Policjantki zaznajomiły uczniów o grożących im niebezpieczeństwach wynikających z palenia papierosów i e – papierosów oraz spożywania alkoholu i substancji psychoaktywnych. Panie zwróciły uwagę na rozważne zamieszczanie różnych informacji – danych osobowych – fotografii na portalach społecznościowych.



