Bo czytanie ma moc
28 maja młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Sieradzu włączyła się w 25. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.
Uczniowie odwiedzili Przedszkole nr 15 w Sieradzu, gdzie wspólnie z najmłodszymi odkrywali radość płynącą z czytania książek. Dzieci wysłuchały znanych wierszy i bajek, między innymi „Samochwały”, „Ptasiego radia” oraz historii o trzech misiach. Nie zabrakło także rozmów i zabaw związanych z przeczytanymi utworami.
Spotkanie było okazją do promowania codziennego czytania dzieciom przez minimum 20 minut dziennie oraz rozwijania wyobraźni i zainteresowania książką już od najmłodszych lat.
Uśmiechy i zaangażowanie przedszkolaków pokazały, że wspólne czytanie nadal sprawia dzieciom ogromną radość.
Opiekun: Katarzyna Borkowska








